All-Conference

Big 12 Offense

First team`Year`School

Daylen Boddie`senior`Normal

Carson Camp`junior`Normal West

Logan Cover`senior`Notre Dame

Drew Crooks`senior`Bloomington

Armani Forrest`senior`Normal West

Cole Hernandez`junior`Normal West

Ethan Johnson`junior`Normal

Max Lowery`senior`Normal

Kaevion Mack`junior`Peoria High

Mark Marshall`senior`Bloomington

Matthew McConnell`senior`Peoria High

Davion McQuirter`senior`Normal West

Connor Meils`senior`Notre Dame

Joe Mohr`senior`Normal West

Griffin Moore`senior`Bloomington

Jaymon Moore`junior`Richwoods

Holden Smith`senior`Normal West

Parker Theobald`senior`Normal West

JVon Vinson`senior`Peoria High

Second team — Cody Baker, senior, Peoria Manual; Tyson Burton, senior, Champaign Centennial; Tarell Evans, junior, Champaign Central; Nick Gunn, junior, Champaign Central; Jake Hileman, junior, Normal Community; Cameron Hinman, senior, Normal Community; Connor Jacob, senior, Peoria Notre Dame; Luke McMahon, senior, Champaign Central; Devin Miles, sophomore, Danville; Connor Milton, junior, Champaign Central; Greyson Tibbetts, senior, Danville; Reeves Western, senior, Normal Community; Chris Williams, junior, Peoria High.

Honorable mention — Ethan Barnett, senior, Normal West; Jalen Booker, senior, Champaign Central; Drew Crooks, senior, Bloomington; Maurice Curry, senior, Champaign Central; Kuan Edgerson, senior, Peoria Manual; Isaiah Elsts, senior, Champaign Central; Giorgio Grivetti, senior, Peoria Notre Dame; Dishon Hall, senior, Normal Community; Cody Hardt, senior, Normal West; Brent Harris, senior, Peoria Notre Dame; Gabe Hernandez, junior, Peoria High; Connor Lay, senior, Normal Community; Sydney Maroon, senior, Peoria Notre Dame; Devin Miles, sophomore, Danville; Josiah Payne, senior, Danville; Jakari Robertson, senior, Peoria Manual; Jerome Rowell, senior, Urbana; Holden Snyder, senior, Bloomington; Harsmith Tripathi, senior, Peoria Richwoods; Tyler Walker, senior, Peoria High; Elijah Weddle, senior, Peoria Richwoods.

Big 12 Defense

First team`Year`School

Correyante Boyd`junior`Central

Jastin Butts-Dugar`senior`Centennial

Thomas Foley`senior`Notre Dame

Brock Griffin, junior, Normal

Kaden Hargrove`senior`Normal West

Skyler Hufeld, junior, Normal West

C.J. Hyde`senior`Bloomington

Joe Jackson`senior`Richwoods

Kaevion Mack`junior`Peoria High

Zack Marcotte`junior`Normal West

Kejuan Plesant`senior`Normal

Garrett Rhode`senior`Normal West

Levi Smalling`junior`Normal

Trevon Turner`sophomore`Peoria High

Tyler Walker`senior`Peoria High

Chris Williams`junior`Peoria High

Jordan Williams`junior`Peoria High

Dalton Williamson`senior`Danville

Ben Wright`senior`Bloomington

Second team — Cody Baker, senior, Peoria Manual; Cam Bell, senior, Peoria Richwoods; Jeremiah Glenn, senior, Normal Community; Quyncee Hunter, senior, Normal Community; Jazzston Logan, senior, Peoria High; Chico Lipscomb, senior, Urbana; Griffin Moore, senior, Bloomington; Jake Ocker, junior, Normal West; Jerome Rowell, senior, Urbana; Braxtyn Schroeder, junior, Danville; Cesar Suarez, senior, Peoria Richwoods.

Honorable mention — Joe Berns, senior, Peoria Richwoods; Josh Beverly, senior, Normal West; Bryson Carter, senior, Champaign Central; Kuan Edgerson, senior, Peoria Manual; Nick Gunn, junior, Champaign Central; Jesse Harris, junior, Peoria Manual; Jante Hatfield, senior, Bloomington; Cade Herrmann, junior, Normal Community; Dionysius Hogan, sophomore, Peoria High; Juwann Holmes, junior, Peoria Richwoods; Cameron Jackson, senior, Normal Community; Ben Kouri, junior, Peoria Notre Dame; Jeremy Machorro, senior, Urbana; Jabali Maatuka, junior, Champaign Central; Leo Muchinsky, senior, Peoria Notre Dame; Cameron Nesbitt, senior, Champaign Centennial; Jordynn Newman, senior, Normal Community; Aidan Oliver, junior, Normal Community; Noah O'Neill, senior, Peoria Notre Dame; Nick Quattrone, senior, Champaign Centennial; Jacob Rashid, senior, Peoria Notre Dame; Jakari Robertson, senior, Peoria Manual; Ben Schultz, senior, Champaign Central; Gavin Tellor, junior, Normal West; John Ward, junior, Danville; Jack Weltha, freshman, Bloomington; Cedrick Wilson, senior, Danville.

Vermilion Valley Offense

First team`Year`School

Vaughn Black`junior`HASAAP

Marcus Blurton`junior`HASAAP

Kotah Broeker`senior`Salt Fork

Evan Walworth`junior, BHRA

Nick Grubb`senior`Oakwood

Noah Kimmell`senior`Oakwood

Caleb Lahey`junior`BHRA

Wyatt Mosier`senior`Geo-RF

Landon Noggle`senior`Geo-RF

Zane Reining`senior`BHRA

Gage Romack`senior`Salt Fork

Alec Schaumburg`senior`Westville

Colby Smiley`junior`Oakwood

Dylan Washkowiak`senior`Salt Fork

Quentin White`senior, Oakwood

Caine Wilson`senior`Salt Fork

Vermilion Valley Defense

Special mention — Jacob Akins, junior, Bismarck-Henning/Rossville-Alvin; Jacob Catron, senior, Hoopeston Area/Schlarman Academy/Armstrong-Potomac; Anthony Colunga, senior, Hoopeston Area/Schlarman Academy/Armstrong-Potomac; Hayden Copass, junior, Georgetown-Ridge Farm; Stevie Dailey, senior, Georgetown-Ridge Farm; Clayton Dodson, junior, Bismarck-Henning/Rossville-Alvin.

Vermilion Valley Defense

First team`Year`School

Mason Ajster`senior`Oakwood

Addison Alton`senior`Salt Fork

Caide Borden`junior`Oakwood

Max Branigan`senior`Salt Fork

Jacob Catron`senior`HASAAP

Anthony Colunga`senior`HASAAP

Nick Grubb`senior`Oakwood

Devin Lappin`senior`Geo-RF

Brennen Lehmkuhl`senior`Oakwood

Avery McConkey`junior`BHRA

Talen Miler`junior`BHRA

Wyatt Mosier`senior`Geo-RF

Chaze Rowell`junior`Geo-RF'

Alec Schaumburg`senior`Westville

Payton Taylor`junior`Salt Fork

Andrew Van Hoveln`junior`BHRA

Special mention — Jacob Akins, junior, Bismarck-Henning/Rossville-Alvin; Kameron Cappellano, senior, Hoopeston Area/Schlarman Academy/Armstrong-Potomac; Rylee Edwards, freshman, Westville; Landon Noggle, senior, Georgetown-Ridge Farm; Colby Smiley, junior, Oakwood; Kyle Stultz, senior, Westville; Matthew Wrzosek, senior, Salt Fork.

Offense/Defense honorable mention — Raef Burke, junior, Westville; Clayton Dodson, junior, Bismarck-Henning/Rossville-Alvin; Josh Miller, sophomore, Salt Fork; Corey Moore, senior, Hoopeston Area/Schlarman Academy/Armstrong-Potomac; Brett VanValkenburg, senior, Oakwood; Bob Weaver, senior, Georgetown-Ridge Farm.

Wabash River Offense

First team`Year`School

Colton Brown`junior`Covington

Nathaniel Butts`senior`Fountain Central

Derek Foncannon`senior`North Vermillion

Keaton Fye`senior`Covington

Greyson Green`senior`Seeger

Braden Hartman`senior`Parke Heritage

Jonathon Kilgore`senior`North Vermillion

Chase Little`senior`Attica

Josh Little`junior`North Vermillion

Ben Lynk`senior`Parke Heritage

Cam Meyer`junior`South Vermillion

Austin Petrillo`junior`Parke Heritage

Drew Sheridan`senior`Attica

Logan White`junior`Parke Heritage

Gage Woodard`senior`North Vermillion

Wabash River Defense

First team`Year`School

Aaron Barnett`senior`Fountain Central

Corey Buchhaas`senior`North Vermillion

Gage Dice`junior`North Vermillion

Jorden Douglass`junior`Attica

Brennan Ellis`junior`North Vermillion

Caleb Ellmore`junior`Covington

Walker Hands`senior`Fountain Central

Jack Hargan`junior`Attica

Triston Herrick`senior`Riverton Parke

Cole Jones`senior`Parke Heritage

Jaylan Kerr`senior`Parke Heritage

Eli Kirkpatrick`junior`Attica

Christian Myers`senior`North Vermillion

Joey Shew`sophomore`South Vermillion

Jake Smith`junior`Fountain Central

Honorable mention — Seth Bollinger, junior, Parke Heritage; Kirk Carron, senior, North Vermillion; Lucas Cook, junior, North Vermillion; Kyle DeZarn, senior, Fountain Central; Brad Eades, senior, Fountain Central; Kale Flynn, junior, North Vermillion; Logun Freed, senior, Covington; Anthony Garzolini, freshman, South Vermillion; Brandon Hazzard, junior, Riverton Parke; Noble Johnson, freshman, Parke Heritage; Griffin Lyman, senior, Riverton Parke; Logan Myers, senior, Covington; Brandte Pattengale, sophomore, Attica; Dawson Pattengale, senior, Attica; Wesley Pepples, junior, South Vermillion; Zach Persinger, senior, Covington; Trevor Rapp, senior, Parke Heritage; Brendan Riley, senior, Fountain Central; Gary Spence, senior, South Vermillion; Khal Stephen, sophomore, Seeger; Khayne Stephen, senior; Pacen Wolf, senior.

ALL COUNTY

Vermilion County Offense

First team`Year`School

Vaughn Black`junior`HASAAP

Marcus Blurton`junior`HASAAP

Kotah Broeker`senior`Salt Fork

Evan Walworth`junior, BHRA

Nick Grubb`senior`Oakwood

Noah Kimmell`senior`Oakwood

Caleb Lahey`junior`BHRA

Wyatt Mosier`senior`Geo-RF

Landon Noggle`senior`Geo-RF

Zane Reining`senior`BHRA

Gage Romack`senior`Salt Fork

Alec Schaumburg`senior`Westville

Colby Smiley`junior`Oakwood

Dylan Washkowiak`senior`Salt Fork

Quentin White`senior, Oakwood

Caine Wilson`senior`Salt Fork

Vermilion Valley Defense

Special mention — Jacob Akins, junior, Bismarck-Henning/Rossville-Alvin; Jacob Catron, senior, Hoopeston Area/Schlarman Academy/Armstrong-Potomac; Anthony Colunga, senior, Hoopeston Area/Schlarman Academy/Armstrong-Potomac; Hayden Copass, junior, Georgetown-Ridge Farm; Stevie Dailey, senior, Georgetown-Ridge Farm; Clayton Dodson, junior, Bismarck-Henning/Rossville-Alvin.

Vermilion County Defense

First team`Year`School

Mason Ajster`senior`Oakwood

Addison Alton`senior`Salt Fork

Caide Borden`junior`Oakwood

Max Branigan`senior`Salt Fork

Jacob Catron`senior`HASAAP

Anthony Colunga`senior`HASAAP

Nick Grubb`senior`Oakwood

Devin Lappin`senior`Geo-RF

Brennen Lehmkuhl`senior`Oakwood

Avery McConkey`junior`BHRA

Talen Miler`junior`BHRA

Wyatt Mosier`senior`Geo-RF

Chaze Rowell`junior`Geo-RF'

Alec Schaumburg`senior`Westville

Payton Taylor`junior`Salt Fork

Andrew Van Hoveln`junior`BHRA

Special mention — Jacob Akins, junior, Bismarck-Henning/Rossville-Alvin; Kameron Cappellano, senior, Hoopeston Area/Schlarman Academy/Armstrong-Potomac; Rylee Edwards, freshman, Westville; Landon Noggle, senior, Georgetown-Ridge Farm; Colby Smiley, junior, Oakwood; Kyle Stultz, senior, Westville; Matthew Wrzosek, senior, Salt Fork.

Offense/Defense honorable mention — Carson Alwardt, senior, Hoopeston Area/Schlarman Academy/Armstrong-Potomac; Raef Burke, junior, Westville; Clayton Dodson, junior, Bismarck-Henning/Rossville-Alvin; Cody Hansbraugh, senior, Oakwood; Bryce Harrison, junior, Oakwood; Trent Maxwell, senior, Westville; Josh Miller, sophomore, Salt Fork; Corey Moore, senior, Hoopeston Area/Schlarman Academy/Armstrong-Potomac; Dawson Pruitt, junior, Westville; Dawson Rogers, senior, Salt Fork; Jacob Selsor, senior, Hoopeston Area/Schlarman Academy/Armstrong-Potomac; John Smith, senior, Georgetown-Ridge Farm; Weston Strawser, sophomore, Bismarck-Henning/Rossville-Alvin; Brett VanValkenburg, senior, Oakwood; Eric Watson, sophomore, Bismarck-Henning/Rossville-Alvin; Bob Weaver, senior, Georgetown-Ridge Farm; Josh Weller, junior, Salt Fork