Class 8A

1. Lincoln-Way East (2-0) beat Naperville Central 31-10.

2. Homewood-Flossmoor (2-0) beat Mishawaka (Ind.) Penn 35-7.

3. Loyola (1-1) beat New Trier 34-3.

4. Gurnee Warren (2-0) beat Glenbard North 26-6.

5. Marist (2-0) beat Lake Zurich 24-17.

6. Edwardsville (1-1) lost to St. Louis Christian Brothers, Mo., 44-27.

7. Hinsdale Central (2-0) beat Berwyn-Cicero Morton 48-10.

8. Minooka (2-0) beat Plainfield South 46-7.

9. Maine South (0-2) lost to Chicago Mt. Carmel 21-14.

10. Oswego (2-0) beat Joliet West 23-14.

Class 7A

1. Chicago Mt. Carmel (2-0) beat Maine South 21-14.

2. Glenbard West (2-0) beat Leyden 55-8.

3. Nazareth (1-1) beat Curie 35-0.

4. Brother Rice (2-0) beat Chicago Perspectives 45-6.

5. St. Charles North (1-1) lost to Bolingbrook 21-6.

6. Batavia (1-1) beat Naperville North 35-7.

7. Wheaton Warrenville South (2-0) beat Lockport 41-20.

8. Moline (1-1) lost to Benet 28-19.

9. Rockton Hononegah (2-0) beat Guilford 47-30.

10. (tie) Rolling Meadows (2-0) beat Palatine 24-7.

10. (tie) DeKalb (2-0) beat Sycamore 13-0.

Class 6A

1. Oak Lawn Richards (2-0) beat St. Rita 35-28.

2. (tie) Cary-Grove (2-0) beat Crystal Lake Central 29-7.

2. (tie) Phillips (2-0) beat St. Mary’s, Mo. 28-26.

4. Prairie Ridge (2-0) beat Hampshire 59-0.

5. Crete-Monee (2-0) beat Kankakee 27-26.

6. Providence (2-0) beat Morgan Park 42-8.

7. Chatham Glenwood (2-0) beat Springfield Sacred Heart-Griffin 34-10.

8. Normal West (2-0) lost to Normal Community 19-14.

9. Chicago Simeon (0-1) idle.

10. Peoria Central (2-0) beat Peoria Notre Dame 56-30.

Class 5A

1. East St. Louis (2-0) beat Trinity Catholic, MO, 32-0.

2. Montini (2-0) beat Chicago Collins 55-0.

3. Springfield Sacred Heart-Griffin (1-1) lost to Chatham Glenwood 34-10.

4. Chicago St. Rita (1-1) lost to Oak Lawn Richards 35-28.

5. Sycamore (1-1) lost to DeKalb 13-0.

6. (tie) Sterling (2-0) beat Pekin 47-21.

6. (tie) Joliet Catholic (0-2) beat Elmhurst IC Catholic 22-12.

8. Rockford Boylan (2-0) beat Belvidere North 13-7.

9. Metamora (1-1) lost to Rock Island 35-14.

10. Hillcrest (1-1) beat Sandburg 22-14.

Class 4A

1. Elmhurst IC Catholic (2-0) beat Joliet Catholic 22-12.

2. Kankakee Bishop McNamara (1-1) lost to Coal City 34-20.

3. Rochester (2-0) beat Normal University 48-17.

4. Coal City (2-0) beat Kankakee Bishop McNamara 34-20.

5. Richmond-Burton (2-0) beat Aurora Central Catholic 50-0.

6. Columbia (2-0) beat Waterloo 35-10.

7. Taylorville (2-0) beat Mahomet-Seymour 36-24.

8. Effingham (2-0) beat Lincoln 46-7.

9. Genoa-Kingston (2-0) beat Oregon 45-0.

10. Stillman Valley (2-0) beat Byron 18-16.

Class 3A

1. Byron (1-1) lost to Stillman Valley 18-16.

2. Eureka (1-1) lost to Gibson City-Melvin-Sibley 35-10.

3. Williamsville (2-0) beat Riverton 62-14.

4. Monticello (1-1) lost to Illinois Valley Central 40-14.

5. Wilmington (2-0) beat Oak Lawn Community 58-28.

6. Carlinville (1-1) lost to Vandalia 48-7.

7. Princeton (1-1) lost to Sterling Newman 25-21.

8. Lisle (2-0) beat Elmwood Park 20-15.

9. Beardstown (2-0) beat North Greene 52-34.

10. Fairfield (2-0) beat Johnston City 40-0.

Class 2A

1. Gibson City-Melvin-Sibley (2-0) beat Eureka 35-10.

2. Maroa-Forsyth (2-0) beat New Berlin 34-13.

3. Clifton Central (2-0) beat Herscher 42-26.

4. Decatur St. Teresa (2-0) beat Varna Midland, forfeit.

5. Sterling Newman (2-0) beat Princeton 25-21.

6. BISMARCK-HENNING/ROSSVILLE-ALVIN (2-0) beat Momence 49-13.

7. Orion (2-0) beat Kewanee 35-27.

8. Fieldcrest (2-0) beat Downs Tri-Valley 25-0.

9. Eastland-Pearl City (0-2) lost to Durand 36-28.

10. Rockridge (2-0) beat Monmouth-Roseville 33-32.

Class 1A

1. Forreston (2-0) beat Galena 52-9.

2. Lena-Winslow (2-0) beat Amboy-LaMoille 62-0.

3. Tuscola (2-0) beat Arcola 45-42.

4. Moweaqua Central A&M (2-0) beat Nokomis 42-6.

5. Camp Point Central (2-0) beat West Central 32-0.

6. Aurora Christian (2-0) beat Urban Prep-Bronzeville 53-0.

7. Annawan-Wethersfield (2-0) beat Farmington 32-25.

8. Arcola (1-1) lost to Tuscola 45-42.

9. Ottawa Marquette (2-0) beat Seneca 21-13.

10. Carrollton (2-0) beat Mt. Sterling (Brown County) 36-14.

Recommended for you